Projektai

Tarptautinis Erasmus + projektas "Socialize, observe, learn"EU flag-Erasmus+_vect_POS

Projekto dalyviai:
 1. Kačerginės pagrindinė mokykla, Kačerginė, Lietuva (koordinatoriai)
 2. Istituto Omnicomprensivo di Allano, Italija
 3. Leonardo da Vinci gimnazija, Neckargemund, Vokietija
 4. Zakladna skola Viliama Zaborskeho, Vrable, Slovakija
 5. Hurriyet Ortaokulu, Stambulas, Turkija
Projekto trukmė – 2 metai (2014-2014, 2015-2016 m.m.)

Prisijaukinkime vandenį

Džiaugiamės, kad Kačerginės pagrindinė mokykla gavo finansinę paramą (400 eurų) sveikatingumo projekto „Prisijaukinkime vandenį“ įgyvendinimui. Šis projektas skirtas plaukimo mokymui, plaukimo įgūdžių gerinimui ir vandens procedūroms. Projekto veiklos bus vykdomos 2015 metų rugsėjo – lapkričio mėnesiais. Projektą finansuoja Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras.

Prevencinė programa "Gyvai"

Mūsų mokykla kartu su asociacija „Mentor Lietuva“ pradėjo įgyvendinti prevencinę programą „Gyvai“, kurios pagrindinis tikslas – suteikti vaikams gyvenimo įgūdžių, reikalingų sveikai gyventi ir nepradėti vartoti tabako, alkoholio bei narkotikų. 6-7 klasių moksleiviai dalyvauja 12 užsiėmimų, kurių metu mokosi bendrauti, kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, apginti savo nuomonę, atpažinti bendraamžių poveikį, susipažįsta su alkoholio, tabako ir narkotikų keliama žala. Daugiau apie programą galite sužinoti čia.

Gyvenkime sveikai

Kačerginės pagrindinė mokykla 5 – 10 kl. mokinių grupėje įgyvendino sveikatingumo projektą „Gyvenkime sveikai“, kuriuo buvo siekiama paskatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, formuoti sveiko ir judraus gyvenimo nuostatas. Projekto programa buvo įgyvendinama 3 etapais, kuriuos sudarė skirtingos judėjimo veiklos: važiavimas dviračiais, šiaurietiškas ėjimas, mankšta ir plaukimas baseine. Projekto dalyviai pagal savo fizines galimybes rinkosi veiklos pobūdį. Šios aktyvios veiklos sudarė sąlygas ir suformavo įpročius pramogas derinti su fiziniu aktyvumu, patirti malonias emocijas ir naudą sveikatai. Finansinė parama buvo gauta iš Kauno rajono Visuomenės sveikatos biuro, projekto partneriai – Kauno rajono sporto mokykla ir Kačerginės miestelio biblioteka. Projektą įgyvendino Kačerginės pagrindinės mokyklos Sveikuolių klubas, vadovaujamas socialinės pedagogės Z. Guogienės.

"Sveikatiados" projektas

Projektas "Sveikatiada" - socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklose. Išskirtinis dėmesys šiame projekte skiriamas mokyklų bendruomenėms, kurios kviečiamos smagiai ir mokiniams patraukliomis priemonėmis - žaidynėmis, viktorinomis, netradicine aktyvia veikla per pamokas, pertraukas ar po pamokų - ugdyti supratimą apie mitybą ir fizinį aktyvumą. Juk sveikai gyventi gali būti smagu.

Lietuvos meno kūrėjų asociacijos projektas ,,Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“

Šiandieninė mokykla Lietuvoje nemažu mastu atskirta nuo kultūrinės visuomenės, į ją veržiasi masinės pramogos. Šis projektas siūlo aukštąją kultūrą sistemingai ir nuosekliai atvesti į Lietuvos mokyklas. Mokykloje vyks meninės kūrybos pamokos, kurias ves įvairių šakų menininkai. Vienos pamokos trukmė 1 akademinė valanda. Mokykloje lankysis įvairių šakų menininkai : architektai, rašytojai, kompozitoriai, dailininkai, fotomenininkai, teatralai, žurnalistai. Taip pat mokykla nemokamai 24 mėnesius gaus 11 kultūros žurnalų prenumeratą . Projekte dalyvaus 8 – 10 klasių mokiniai. Šiuo projektu skatinsime mokinius domėtis kultūra ir kritiškai ją reflektuoti, taip pat supažindinsime su konkretaus amato profesija, gal net paskatinsime būsimus abiturientus sąmoningiau ir tikslingiau rinktis tolesnes studijas ar profesijos kelią.

Patyčių prevencijos projektas ,,Olweus“

Nuo 2011 - 2012  mokslo metų mūsų mokykloje startuos projektas Olweus, skirtas patyčių prevencijai. Šis projektas pavadintas švedų gydytojo – Dan Olweus –  garbei, kuris laikomas patyčių tyrimo pradininku. Patyčios yra labai dažnas reiškinys tarp vaikų, tad būsimo projekto  programos tikslas – išmokti visam mokyklos personalui atpažinti, pastebėti ir tinkamai reaguoti į patyčias. Svarbu, kad šiame projekte dalyvaus visas mokyklos personalas (administracija, mokytojai, techninis personalas). Yra atlikti tyrimai ir padarytos išvados, kad neefektyvu, jei patyčias bando sustabdyti vaikai, tai suaugusiųjų reikalas. Toks yra Olweus projekto priemonių tikslas – mokyti personalą mažinti patyčių apraiškas. Sieksime, kad atsirastų šiltas ir jaukus bendradarbiavimas tarp suaugusiųjų ir mokinių. Projektas mokykloje vyks 1,5 metų. Personalui vyks mokymai, seminarai, susirinkimai. 5-10 klasių mokiniai dalyvaus apklausose. Projekto metu įgytas žinias stengsimės pritaikyti savo darbe taip, kad mažėtų galimybės atsirasti patyčioms, kad gerėtų vaikų santykiai. Programos vadovė Oksana Slapšienė.

Tarptautinis Comenius projektas "OUR AMAZING TREASURE-NATURE"

Mūsų nuostabus turtas – gamta

  Projekto dalyviai:
 1. SCOALA GENERALA " ALEXANDRU STEFULESCU", TG-JIU, Rumunija
 2. Maresal Mustafa Kemal Ilkogretim Okulu, Karaman, Turkija
 3. MIEJSKA SZKOLA PODSTAWOWA NR 11, PIEKARY ŚLĄSKIE, Lenkija
 4. Zakladna skola Jozsefa Karmana s VJM a MS Lucenec. Karman Jozsef Alapiskola es Ovoda Lucenec., Lučenec, Slovakija
 5. CDG NO11 ''Daga'', Dobrich, Bulgarija
 6. I.E.S. IZPISUA BELMONTE, HELLÍN (ALBACETE ), Ispanija
 7. Escola Basica do 1º Ciclo com Jardim de Infancia Amelia Vieira Luis – Agrupamento de Escolas Carnaxide Portela, Carnaxide, Portugalija
 8. College saint-Joseph, Ambert, Prancūzija
 9. Kačerginės pagrindinė mokykla, Kačerginė, Lietuva
Projekto trukmė – 2 metai (2011-2012, 2012-2013 m.m.); skirtos lėšos 21 tūkst. EUR.

Projektas „Sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas“

Projekto tikslas - sveikos gyvensenos mokymas ir propagavimas.

Projektas konkursas „Aktyvus pilietiškumas - mano gyvenimo būdas!“

Vytauto Didžiojo universitetas organizuojamo socialinio projekto-konkurso tikslas - skatinti jaunimą įgyvendinti naujas, originalias pilietiškumo idėjas, pristatyti vykdomas pilietines akcijas bei aktyviai išreikšti savo poziciją jaunimui aktualiais pilietiškumo klausimais.

Projektas „Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo   ugdymas mokyklose“

Projektą inicijuoja Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos ministerijos, "Maisto bankas", "Euro RSCG PR" bei socialiai atsakingi maisto gamintojai. Projekto tikslas – ugdyti moksleivių ir jų šeimų sveikos gyvensenos įgūdžius.

Programa ,, Pienas vaikams “

Nuo vasario 1 d. mokykloje pradedama vykdyti programa ,,Pienas vaikams”. Ši programa skirta visiems priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniams. Programos ,,Pienas vaikams“ metu nemokamai bus dalinami įvairūs pieno produktai : pienas, kefyras, grūdėta varškė, varškė. Šios programos tikslas – gerinti mokinių mitybos kokybę. Daugiau apie šią programą galite pasiskaityti internetinėje svetainėje http://drinkitup.europa.eu/index.php?id=3&L=12

Nacionalinė Bendrojo lavinimo Mokyklų tobulinimo programa plius - Bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimas

Nuo 2009 m. rugsėjo mėn. mokykla dalyvauja projekte ,,Bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimas“. Projektas finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo plėtros veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Šio projekto metu mokytojo darbo vietos aprūpinamos stacionaria įranga . Mokykla gavo šią įrangą:
baltąją lentą „Mobile reversible board“ bei projektorių Casio XJ-S32 ir dokumentų kamerą;
daugiafunkcinį kopijavimo aparatą Konica Minolta Bizhub 163 su priedais
nešiojamuosius kompiuterius HP 6730b
stacionariuosius kompiuterius „Lenovo ThinkCentre M58“
interaktyviąją lentą Smart SB 680 su mobiliu stovu
įstaigų darbo kėdes, šonines spinteles, kompiuterinius-rašomuosius stalus,     vėžimėlius kompiuterių procesoriams.
Daugiau informacijos apie šį projektą  galite rasti  internetiniame puslapyje http://www.sac.smm.lt/index.php?id=27e

eTwinning

2010 m. dalyvaujame projekte "Velykiniai ir Kalėdiniai valgiai". Į projekto vykdymą įsijungė 21 Europos šalies (Lenkijos, Rumunijos, Graikijos, Italijos, Prancūzijos, Čekijos, Lietuvos, Suomijos ir kitų) mokykla. Mokiniai ruošia informaciją apie savo mokyklą, klasę, Velykinius ir Kalėdinius savo krašto papročius, pristato valgių gaminimo receptus.
2004/2005 m. m. bendravome su Suomijos Kaarina Kuusisto mokykla. Mokiniai keitėsi informacija elektroniniu paštu.
 

Pavasario diena Europoje

2004/2005 m.m. Kačerginės pagrindinės mokyklos mokiniai rašė rašinius, piešė. Darbai publikuoti projekto puslapyje.

Gimtojo kraštovaizdžio išsaugojimas šiandieninei ir rytojaus Europai

2004/2005 m.m. parengtas projektas kartu su Slovėnijos (koordinatoriai), Austrijos, Turkijos, Lenkijos mokyklų bendruomene. 2007/2008 m.m. projektas baigtas įgyvendinti. Veikla vyko 3 metus. Tarptautiniai projektiniai susitikimai vyko visose šalių partnerių mokyklose.

Draugiška mokykla

2005/2006 m.m. Kačerginės mokyklos mokiniai įsijungė į bendrą projektą "Draugiška mokykla".

Noriu - sportuoju

Kviečiame į mokyklos sporto aikštelę pažaisti krepšinio, į salę - pasitreniruoti dziudo, pakiloti svarmenis!

Pagalba socialiai remtiniems vaikams

Kopenhagos Soroptimist klubo narių parama.

Drąsinkime ateitį

Mokyklos bendruomenė turi galimybę išrinkti sėkmingiausių abiturientų sąrašą ir kviesti juos įvairiomis formomis dalyvauti mokyklos gyvenime. Šis bendravimas turėtų būti organizuotas susitikimo – klubo forma. Projekto tikslai – inicijuoti aktyviausios ir pavyzdingiausios visuomenės dalies atstovų dalyvavimą mokyklų gyvenime, būtent: per savo asmeninį visuomenėje jau įrodytą garbingą pavyzdį drąsinti savo buvusiųjų mokyklų dabartinius mokinius siekti kilnių asmeninių ar visuomeninių tikslų, gerų darbo rezultatų pasirinktoje veiklos srityje. Kiekvienos mokyklos bendruomenė išsirenka Garbės galeriją iš savo abiturientų tarpo ir kviečia juos dalyvauti mokyklos gyvenime. Mokiniai turėtų progos bendrauti su garbingu žmogumi, kuris mokėsi toje pačioje mokykloje kuris savo laiku buvo toks pat, kaip ir jie. Daugiau informacijos galima rasti Internete adresu: http://www.drasinkimeateiti.lt